مصطفی کواکبیان سه‌شنبه شب در برنامه "رو به فردا" مواردی را بیان یا تکذیب کرد که بررسی اسناد موجود نشان از خلاف واقع بودن ادعاهای وی دارد.

به گزارش رجانیوز، حسین شریعتمداری در بخشی از این برنامه هنگامی که کوکابیان به او گفت شما همه را عامل امریکا و استکبار می‌کنید و حتی درباره محسن رضایی که خودش می‌گوید سرباز ولایت است، نوشته‌اید می‌خواهد جام زهر به رهبری بنوشاند، گفت: یادداشت من موجود است، کجا چنین چیزی نوشته شده است، اصلاً کسی در این اندازه‌ها نیست که بخواهد چنین کاری بکند.

با این حال، مراجعه به "یادداشت روز" یکشنبه 13/10/88 روزنامه کیهان با عنوان "از شما بعید بود...!" به قلم حسین شریعتمداری نشان می‌دهد مدیر مسئول کیهان در هیچ کجای این نوشته، اشاره‌ای به نوشاندن جام زهر به رهبری نکرده است.

http://www.kayhannews.ir/881013/2.HTM#other200

شریعتمداری در ادامه مناظره سه‌شنبه شب به برخی دیگر از گفته های كواكبیان درباره رئیس جمهور اشاره كرد و گفت: قرار بود آقای احمدی نژاد در یك زمانی در تلویزیون سخنرانی كند اما آن برنامه لغو شد ولی روزنامه شما در حالی كه هیچ سخنرانی انجام نشده بود، از قول ایشان نوشتید چنین و چنان گفت و جوابش را هم نوشتید.

کواکبیان مدیرمسئول روزنامه مردم سالاری در پاسخ گفت اینها دروغ است، سند بیاورید که شریعتمداری هم در پاسخ گفت ما سندش را داریم و همه به یاد دارند.

http://www.mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=24088

اما مراجعه به آرشیو روزنامه مردم‌سالاری در تاریخ 26/01/87 نشان می‌دهد که ادعای شریعتمداری صحت دارد. این روزنامه در بخشی از گزارش خبری که با عنوان "مشکل گرانی با سخنرانی حل نمی شود" در صفحه سیاست این روزنامه درج کرده، می‌نویسد: «دولتمردان در نیمه دوم سال 86 بالا خره وجود گرانی و تورم را پذیرفتند؛ اگر چه باز هم تقصیرات را به گردن دیگران انداختند. محمود احمدی نژاد- همچون شب گذشته- چند بار درباره گرانی توضیحات مبسوطی داد و مردم را به آینده ای روشن امید داد؛ آینده ای که نه تنها با گذشت سه سال از عمر دولت نهم هنوز نرسیده، بلکه نشانه ای از آن هم به چشم نمی خورد.»

کواکبیان همچنین ادعا کرد خبرگزاری جمهوری اسلامی در ساعت 9 شب 22 خرداد از پیروزی احمدی‌نژاد خبر داده است. این در حالی است که با مراجعه به آرشیو این خبرگزاری چنین خبری در روز و ساعت مورد ادعای وی یافت نمی‌شود.

اخبار ایرنا بین روزهای 21 تا 23 خرداد

http://www.irna.ir/View/Information/Default.aspx?Info=11&fdt=13880321&tdt=13880323