جواد اطاعت عضو شورای مركزی حزب اعتمادملی كه در جریان انتخابات ریاست جمهوری دهم با عدم التزام تشكیلاتی، علی‌رغم معرفی كروبی به‌عنوان كاندیدای رسمی حزب، جزء حامیان موسوی بود، پنج‌شنبه شب در برنامه "رو به فردا" موارد متعدد و پراكنده‌ای را در جریان مناظره با علیرضا زاكانی بیان كرد كه در موارد زیادی خلاف واقعیت بود.

به گزارش رجانیوز، اگرچه برخی از این موارد مانند تصمیم دولت خاتمی برای افزایش یك‌باره قیمت بنزین به حدود 400 تومان براساس ماده 3 برنامه چهارم توسعه در همان مناطره و در حالی كه اطاعت سعی داشت، بگوید این تصمیم ده‌ساله بوده، نه یك‌ساله، افشا شد اما برخی دیگر از موارد نیز بدون پاسخ ماند.

اطاعت در حالی حضور خود در میان متحصنین مجلس ششم را تكذیب كرد كه نام وی در اخبار مربوط به این تحصن در سال 82 وجود دارد.

http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8611020757

همچنین وی در حالی طی این برنامه به متهم كردن جمهوری اسلامی به عدم برگزاری انتخابات آزاد و رد صلاحیت‌های گسترده متهم كرد كه ترجیح داد توضیح ندهد چرا علی‌رغم تأیید صلاحیت وی در انتخابات مجلس هشتم و قرار گرفتن نام او در هر دو لیست حزب مشاركت و اعتمادملی، آن‌هم در شرایطی كه اسامی مشترك این دولیست كمتر از 10 نفر بود، وی نتوانست جایگاهی بهتر از چهل‌وپنجمی با ١٨٥٥٥٣ رأی، در میان كاندیداهای تهران كسب كند و حتی به نزدیكی‌های لیست 30 نفره نمایندگان تهران هم راه نیافت.

اما سخنان جواد اطاعت در برنامه زنده رو به فردا واكنش هایی را هم در استان فارس به همراه داشت.

استاندار سابق فارس نیز نسبت به اظهارات اطاعت در برنامه دیشب رو به فردای سیما اعتراض كرد.

رضازاده با اشاره به سخنان اطاعت در خصوص راه آهن شیراز- اصفهان گفت: این طرح عظیم در دولت نهم به پایان رسید وبی انصافی است كه به علت نگاه سیاسی حجم فعالیت های بزرگ را به زیرسوال ببرند.

وی افزود: طرح راه آهن شیراز اصفهان بیش از 500‏ كیلومتر طول دارد و در طول این طرح بیش از 1700‏ پل به طول ‏26‏ كیلومتر احداث شده است، پل ایزدخواست به طول ‏485‏ متر جزمنحصر به فردترین پل های ایران است كه در این طرح اجرا شده است.

رضازاده گفت: در این طرح، ‏21‏ تونل به طول 13،5‏ كیلومتر همچنین 60‏ میلیون مترمكعب عملیات خاكریزی و خاك‌برداری در این طرح انجام شده است.

استاندار سابق فارس خاطر نشان كرد: نباید به این راحتی این زحمات زیاد نیروهای متعهد و متخصص را طی این چند سال زیر سوال ببریم.

رضازاده با اشاره به اینكه از سال های قبل از ‏75‏ بحث راه آهن شیراز اصفهان به عنوان یك آرزو در دل مردم استان فارس مطرح بوده و سال ‏75‏ زمان آقای هاشمی رفسنجانی كلنگ این طرح زده شد، گفت: تا پایان سال ‏83‏ كه شروع فعالیت دولت نهم بوده است، كل اعتبار تخصیص یافته این طرح ‏18‏ میلیارد تومان بود.

رضازاده گفت: در طی چند سال دولت نهم تا آخر سال ‏87‏ بیش از ‏650 میلیارد تومان در این طرح هزینه شده است و پیشرفت فیزیكی این طرح تا قبل از آغاز دولت نهم 6،6 درصد بود.

نماینده دولت نهم در فارس افزود: آنان كه می گویند در قسمتی از این طرح بدون اجرای پل، خاكریزی كردند، بیایند یك نقطه را نشان دهند. چنین مطلبی كذب محض است و در هیچ نقطه ای به‌جای پل، خاكریزی نشده است.

رضازاده افزود: عكسی از یك تراورز ترك خورده را نشان داده اند و گفته اند این طرح شكست خورده است، در حالی كه در هر نیم متر مسیر ریل گذاری یك تراورز كار شده است كه با احتساب طول 500 كیلومتری راه آهن حداقل یك میلیون تراورز كارشده و این بی انصافی است كه این فعالیت ها نادیده گرفته شود.

استاندار فارس در دولت نهم همچنین با اشاره به اظهارات اطاعت در خصوص شهرستان های زرین دشت و داراب گفت: یكی از سیاست هایی كه دولت نهم داشت، بنگاه های زودبازده بود، فقط در شهرستان داراب در طول این مدت با توجه به ‏4‏ هزار تقاضا به 2400‏ طرح ‏28‏ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی اضافه كرد تاكنون 900‏ طرح از این طرح‌ها در داراب به بهره برداری رسیده كه تسهیلات واگذاری حدود 15،7 میلیارد تومان است.

رضازاده گفت: در زرین دشت هم حدود ‏13‏ میلیارد تومان به بنگاه های زودبازده پرداخت شده است كه این فعالیت ها حكایت از تلاش بی وقفه دولت نهم دارد.

وی افزود: سد رودبال تا سال ‏83‏ فقط ‏15‏ درصد پیشرفت فیزیكی داشت، درحالی كه هم اكنون با 80 درصد پیشرفت فیزیكی تا پایان امسال آب‌گیری می شود.

استاندار سابق فارس گفت: بیمارستان زرین دشت كه پس از گذشت ‏18‏ سال از شروع ساختش به یك اثر تاریخی تبدیل شده بود، در دولت نهم با تخصیص اعتبار مناسب امسال به بهره برداری می رسد.

نماینده مردم داراب و زرین دشت درمجلس شورای اسلامی با رد اظهارات جواد اطاعت مبنی بر اینكه در دولت نهم و دهم هیچ كاری نشده است، به تشریح اقدامات دولت پرداخت و گفت در ‏2‏ تا ‏3‏ سال گذشته، طرح‌‌های عمرانی فراوانی در داراب و زرین دشت اجرا و یا به اتمام رسیده است.

افشاری اتمام ساختمان سد رودبال و تصویب طرح آب‌رسانی به داراب و زرین دشت در كمیسیون ماده ‏32‏ قانون برنامه چهارم، احداث جاده شیراز، فسا، داراب، بندرعباس، جاده داراب شیراز، تبدیل بیمارستان ‏94‏ تختخوابی داراب به ‏204‏ تختی با پیشرفت 50 درصدی و اتمام ساخت بیمارستان زرین دشت را از جمله این طرح ها عنوان كرد.

وی در خصوص سخنان اطاعت كه در طرح پتروشیمی داراب هیچ كاری نشده است، افزود: مجتمع های پتروشیمی داراب فسا و جهرم یك پكیج بسته است و از خط اتیلن پارسیان كه حدود ‏500 كیلومتر فاصله دارد، باید تغذیه شود. بنابراین با توجه به مسافت زیاد و عظمت آن، این طرح به سرعت به اتمام نمی رسد و دولت در بودجه س ال ‏89‏ نیز ‏20 میلیارد تومان برای اجرای این طرح در نظر گرفته است.

همچنین سرپرست راه آهن فارس نیز خبر خروج قطار از ریل را كه اطاعت مدعی آن شد، تكذیب كرد و گفت: این خبرها سیاسی بود كه در همان زمان نیز تكذیب شد.

تاكی تصریح كرد: قطار شیراز- اصفهان سیزدهم خرداد امسال با سفر خانواده شهدا به حرم مطهر امام خمینی آغاز شد و تا آبان امسال هر دو هفته یك‌بار صورت می گرفت كه از آذر برنامه حركت قطار به صورت هفتگی شد و در چند روز اخیر نیز به دلیل كمبود مسافر، این قطار به طور موقت تعطیل شده است و دوباره از ‏8‏ بهمن این برنامه برقرار خواهد شد.

فرماندار شهرستان زرین دشت هم رد صلاحیت جواد اطاعت را در انتخابات مجلس تكذیب كرد و گفت وی در دور قبل نامزد نمایندگی از حوزه تهران بود كه رأی هم نیاورد.

خوشبخت با اشاره به برخی از سخنان پنج‌شنبه شب اطاعت گفت: آقای اطاعت كه این همه دم از دموكراسی می‌زند، لازم است یادآور شوم كه بعد از زلزله سال 82 در این شهرستان كه من رئیس شورای شهر زرین دشت بودم و برای تهیه مایحتاج مردم به فرمانداری رفتم كه آقای اطاعت هم حضور داشت و اظهار كرد كه دموكراسی چرت است و چون شما با دولت نیستید، ما هیچ كمكی نمی‌كنیم.

فرماندار زرین دشت با اشاره به بهره‌برداری سد خسویه در دولت نهم گفت: آقای اطاعت و دوستانش در دولت اصلاحات قول دادند كه این سد بعد از 14 ماه به بهره‌برداری می‌رسد كه این اتفاق نیفتاد.

خوشبخت همچنین با بیان اینكه بیمارستان این شهرستان بعد از گذشت 20 سال از زمان آغاز فعالیت اجراییش با 17 درصد پیشرفت فیزیكی رها شد، افزود: اما در سال 84 و با روی كار آمدن دولت نهم عملیات اجرایی آن از سر گرفته شده است و به زودی افتتاح می‌شود.

فرماندار زرین دشت با اشاره به مستنداتی گفت: در زمان اصلاحات به جاده زرین دشت ـ لار فقط 10 میلیون تومان اختصاص می‌یافت، در حالیكه در دولت نهم تاكنون بیش از 5 میلیارد تومان به آن اختصاص یافته و این طرح در حال ساخت است.

خوشبخت خطاب به اطاعت افزود: شما كه به تاخیر دو ساله ساخت پتروشیمی داراب معترضید در خصوص كارخانه كنستانتره كه 14 سال قبل با حضور شما و كروبی كلنگ‌زنی شد و 200 هكتار به تصرف درآمد و تا به حال رها شده است، چه می‌گویید.

فرماندار زرین دشت گفت: آقای اطاعت به زرین دشت بیایند و در حضور مردم اظهار نظر كنند تا واكنش مردم را از نزدیك مشاهده كنند.

وی در پایان ضمن تشكر از صدا و سیما از برپایی این مناظره‌ها گفت: از دیشب تاكنون صدها تلفن و پیامك زده شده و نسبت به سخنان اطاعت اعتراض كرده‌اند.

جمعی از نمازگزاران جمعه شهرستان زرین دشت نیز بعد از اقامه نماز به اظهارات اطاعت اعتراض كردند.

یكی از اهالی روستای خلیل آباد این شهرستان گفت: تعجب می كنم آقای اطاعت كه خود معروف به این لقب كذاب است، دیگران را دروغگو معرفی می كند.

وی از صدا وسیما خواست از افراد واقع‌بین حتی مخالف در چنین برنامه هایی دعوت شود.

همچنین یكی دیگر از مصاحبه شوندگان ضمن تشكر از برگزاری مناظره ها گفت نمی توان خدمات دولت نهم را در این منطقه نادیده گرفت و مناظره ها هم جنبه مثبت دارد و هم منفی.

یكی از اهالی روستای خسویه هم گفت: تعجب می كنم كه می گوید در این منطقه كاری نشده است، او خودش را نماینده مردم می دانست اما مردم او را به‌عنوان نماینده قبول نداشتند.

نماینده سابق مردم داراب و زرین دشت در مجلس نیز در واكنش به اظهارات اطاعت گفت بیش از 80 درصد مطالب وی كذب محض است.

حجت الاسلام رستاد نماینده دور پنجم و هفتم مجلس گفت: بنده كه سال ‏75‏ نماینده مردم حوزه انتخابیه داراب و زرین دشت بودم، كارخانه سیمان در ان زمان پیگیری و تصویب شد و در سال 80، با حضور جهانگیری وزیر وقت صنایع و معادن افتتاح شد، در حالی كه اطاعت در نیمه دوم سال ‏80 به مجلس راه یافت و افتتاح كاخانه سیمان هیچ ربطی به او نداشت.

وی افزود: در خصوص بیمارستان داراب هم كه در سال ‏81‏ پزشكیان وزیر وقت بهداشت آن را افتتاح كرد، در دور پنجم مجلس پیگیری كردم و در آن زمان، 700 میلیون تومان اعتبار برای آن تخصیص یافته بود.

نماینده دوره پنجم و هفتم مردم داراب و زرین دشت در مجلس با اشاره به سد رودبال داراب گفت: این سد در سال ‏75‏ كدگذاری و دربودجه سالانه دارای ردیف شد. مطالعات آن یك‌سال و نیم به‌طول انجامید و در زمان نمایندگی من 20‏ درصد پیشرفت فیزیكی داشت، در صورتی كه در ‏3‏ سال نمایندگی اطاعت، فقط ‏5‏ درصد پیشرفت فیزیكی داشت.

حجت الاسلام رستاد افزود: در دور هفتم كه مجددا نماینده مردم داراب و زرین دشت شدم، در زمان دولت آقای احمدی نژاد تا سال ‏87‏ پیشرفت سد رودبال به 60‏ درصد رسید و تا پایان امسال آب‌گیری می شود.

وی با اعتراض به اینكه چرا چنین افرادی كه كاملاً با نظام مخالف هستند، به برنامه های صدا و سیما دعوت می شوند، افزود: چرا افراد متعادل دعوت نمی شوند؟

نماینده سابق مردم داراب و زرین دشت در مجلس گفت: آقای اطاعت در داراب به جواد كذاب معروف می باشد و صحبت‌های دیشب وی در خصوص داراب و زری ن دشت كذب محض است.

جواد اطاعت در دوره ششم مجلس شورای اسلامی نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس بود.